Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
2009
 
 
 
 
10. Vánoční obranářský závod, Žamberk
 
Účastníci :  já + Gery
Rozhodčí:   Petr Vyčítal
Figurant:    Hylák

 
Žamberecký Vánoční obranářský závod je posledním z Podorlické ligy. Tudíž rozhodujícím pro ty, kdo sbírají body. Nás se tohle sice netýká, ale když už jsme tam jednou byli protekčně protlačení, bylo by nanejvýš nevhodné nejet :-).
Tentokrát jsem s Gerýskem závodila já, ne Libor (konečně! :o)). Nebudu tady znova psát o tom, jak jsme "trénovali", je to pořád stejné :-). Už při příjezdu jsem se trochu zděsila, protože ta dlouhá kolona parkujících aut dávala tušit hodně silnou účast. Sice jsem měla od organizátorů info, že účast bude velká, ale tohle....? Přihlášených do všech kategorií ( ZZO, BH,ZM, ZVV1, ZVV2, IPO 1 a 3) bylo víc než dost.
V naší ZMce celkem 17 psů - masakr! Každopádně žádný stres, mým cílem bylo se umístit aspoň v horní polovině a už tradičně zabojovat proti Martinovi Valáškovi s Čírou :-)).

 
Při zahajovacím nástupu nás přivítal hlavní organizátor pan Ivan Vrkoč a seznámil všechny s harmonogramem. Akorát skoro nikdo ten harmonogram nepochopil bo informace byly velice kusé a matoucí (nejen pro blondýny) a po nástupu to vypadalo tak,že se všichni závodníci ptali sebe navzájem, jak že to teda bude:-). Nicméně nějak jsme se úspěšně dopídili toho, že se začíná obranou (naše kategorie jako poslední, diskriminace!!!:o) a hned potom je poslušnost.
 
Obrany byly na louce asi 300m od cvičáku. Chvíli jsem se dívala na výkony psů z vyšších kategorií a už byl pomalu čas přivést Geryho. Dobré bylo, že se šlo kolem figuranta.  Gery se po vyslání na zástěnu rozběhl správným směrem, už už jsem doufala, že by konečně mohl oběhnout obě, ale nakonec se na to vy... a vzal to zase směr přímý k figurantovi.
Bohužel právě ta neoběhnutá zástěna nás stála  cenných 5 bodů a tím pádem i 2. místo :-(
Holt to chce ještě trénink, ale už to vypadalo rozhodně líp, než minule. Vyštěkání měl nejdřív nejisté,zase tam dělal kraviny, ale pak si sedl a vyštěkával skoro předpisově. Je to prostě spratek, pořád to zkouší :-). První zákus mu nevyšel na 100%, hladné měl ale moc pěkné.
 
 
...dokonce se mě pak jedna z pořadatelek ptala, po čem že ten pes je, že je tak hezkej a dobře kouše...Asi zkusím mazánka zpeněžit :o)))
 
Poslušnost - tady bych Geryho nejdradši nakopala zadku. Udělal mi to samé, co Liborovi v Letohradě - ploužil se, vůbec se nesoustředil. Jednou jsem mu musela fakt trhnout vodítkem, při obratu se vydal úplně jiným směrem. Aport se mu docela povedl, sedni-lehni-vstaň taky, i když jsem ho pochválila dřív, než cvik dokončil. Odložení jen tak tak ustál (po nás cvičil Martin s Čírou a ta se Gerymu mooc líbila:-).
Při hodnocení jsem myslela že upadnu, 45 bodů mi přišlo až moc, tolik bych si rozhodně nedala....ale co, rozhodčí to přeci ví nejlíp...:-)
 
Hodnocení:
  • poslušnost 45b
  • obrana      42b
celkově 6.místo
 
 
Organizatoři měli akci zmáklou, žádné zbytečné časové prodlevy jako třeba v Mýtě. I při tak velkém počtu závodníků všechno běželo jak na drátkách a závod končil už kolem 15:00 hod. To jsme nečekali, počítalo se  s tím, že v Žambéru  zapustíme kořeny a zůstaneme až do večera. Organizátorum čest!
 

 
 
   
 
 

 
 
31.10. - 1.11.2009 - V. Sraz krátkosrstých kolií, Horka nad Moravou
 
 
Účastníci :       spousta lidí od kolií a nekolií
Místo konání:   Lovecká chata, Horka  nad Moravou
 

**********************Srazové logo*********************
Vysvětlivky:
(pro neznalé :o)
 
KK            = krátkosrstá kolie
kákáčko    = krátkosrtá kolie
kraťanda   = krátkosrtá kolie
neKK        =   všechno ostatní
 
************************
 
 
 
 
Krátkosrsté kolie sice nevlastním, ale vidět je celý víkend mi nevadí :o)). Obzvlášť, když reference na loňský sraz byly více než kladné :o). Pro Kofíka ideální prostředí pro socializaci, takže proč nejet?!
 
Ráno kolem 9 hod jsme vyrazili, cestou se stavili ještě rychle přepadnout Billu v Litomyšli - tady proběhl jeden dobrý skutek v podobě příspěvku staré očividně alkoholu holdující paní, která chtěla peníze - prý na chleba, ha ha! Cesta příjemně a rychle uběhla. Místo srazu kolií se už podruhé konalo v areálu Lovecké chaty.  Prostředí naprosto luxusní - samota, ohrady plné krásných koní, stylová výzdoba in a exteriéru  chaty, no fakt moc hezký.   V hale už probíhalo agility a za halou soutěž v přivolání (velice oblíbená). Pozdravili jsme první známé tváře , dostali  moc pěknou srazovou samolepku v  zelenožlutých barvách a šli se ubytovat.
 
sobota :
 
Soutěž v přivolání:
Na srazu kákáček velice populární soutěž. Probíhalo to zhruba tak, že na startu je vypouštěč (vypouští pouze psy, nic jiného :-). který na znamení časoměřiček a znamení psovoda vypustí pejska. Psovod mezítím utíká směrem k cíli a všelijak při tom láká, volá, mává a pokud možno nepadá,  na vypuštěného psa, aby ten makal co  nejvíc to jde:-)
Kategorie :
- štěňátka
- dospělí neKK,
- dospělí psi KK
-dospělé feny  KK
 
Hupi  vysprintovala v neKK a celkově nejlepší čas  a první místo, Kofík  ve štěňátkách třetí.
 
Agility:
Neběháme, takže jsem se jen chvíli dívala, toť vše :-) 
Obrany:
Figuroval Vašek Ullver a Libor Pavlík. Obrany jsou taky jedna z oblíbených disciplín a psů bylo na srazu hodně, takže si kluci docela mákli. 
Focení:
Probíhalo za halou a fotilo se  nejdříve hromadně - všichni psí a lidští účastníci, poté KK - podle barev a neKK - tady barva nehrála roli :-)) 
Vystavování:
Mně též moc nebaví  bo nemám psa na výstavy, ale snad na práci :o). Pro spoustu účastníků to ale bylo určitě dost poučné, protože většinou vám nikdo neporadí a vystavit správně psa  není zas tak jednoduché.
 
Zatímco v hale se vystavovalo o stosedm, my jsme zabrali místo v restauraci "Fofr bar" - tenhle název se později ukázal jako naprosto mylný, neboť "fofr" teda rozhodně nic nebylo! :-)
Na naši prosbu o jídelní lístek obsuha zareagovala tak, že ukázala směrem ven se slovy : "Venku je tabule".  Nejdřív jsme si mysleli, doufali!, že je to jakýsi  specifický druh místního humoru, ale nebyl! Takže mi nezbylo nic jiného, než se zvednout a jít si nastudovat "jídelní lístek" venku v zimě před restaurací,
Ať žije psané slovo!!! :o))
Postupně se restaurace zaplnila dalšími srazovníky a tak nějak plynula volná zábava. U stolu s námi seděla Magda s Lubíkem, Hanka s Petrem, Dáša, Eva, Jana s Vaškem,  (naši spolunocležníci). Během večera se všichni tak nějak různě přemisťovali podle toho, s kým si chtěli popovídat.  Kofík se choval na klíně  chudák úplně grogy, celý den byl vzhůru a moc toho  nenaspal. Každou chvíli ovšem "pustil ducha" a to tak smrdutýho, že mě za chvíli začali ostatní častovat pohledy a později /to už se fakt ten smrad nedal vydržet/ jsem pochopila narážky a miminko bylo vyneseno ven a poté na pokoj.
Kolem půlnoci jsme to  zapíchli a šli si taky lehnout.  To byla noc! Představte si v místnosti 4 lidi a 5 psů (Fajny, Brixa, Red, Hupi, Kofi) - z toho jedno ukrutně, ale fakt ukrutně zaplynované štěně ( co to prase zase kde mohlo  sežrat?).  Upřímně jsem litovala Janu, která ležela naproti Kofimu a on jí prděl přímo pod nos. Jani, ještě jednou  se omlouvám :-)
Já jsem spala s dekou přes nos, abych nějak přežila. No místnost těsně před výbuchem :-). Přesto jsme nějak přežili a ráno se dokázali vzbudit. (Snad jen ještě poznamenám, že místnost, ač jsme větrali, smrděla ještě při našem odpoledním odjezdu :-).
 
 
neděle:
 
Ukázka umu s kraťandou:
Tady koliáři předvedli, že i kraťanda je pes velice všestranně využitelný. Kromě obran, agility, záchranařiny, canisterapie umí i frisbee, dog-dancing, atd.
Agility:
Opět prostor pro překážkoidní  nadšence :-)
Tuneliáda:
Vloni prý tato soutěž měla obrovský úspěch. V hale se postavilo několik tunelů a soutěžilo se, který pes je dokáže v nejrychlejším čase proběhnout. Kategorie byla zvlášť pro dospělé psy a zvlášť pro štěňátka. Tady se zúčastnil jen Libor, já jsem  si to zkoušela s Kofíkem v sobotu a moc to nepochopil, takže jsem soutěžit nešla.
Obrany:
Další příležitost kousnout si do Vaška nebo Libora :o)
Vyhlášení vítězů:
..aneb "stupínky bez stupínků", jak bylo vtipně napsané v programu :o).
Vyhlašovali se vítězové tuneliády(štěňátka, psi, feny KK, ne KK). Tady byl Kofí několikrát odvlečen Janou "na bednu", protože byla mezi vítězi a neměla s sebou psy :-). Takže na fotkách tam Kofi správně nemá co dělat :-).
Po tuneliádě se vyhlásil "Největší sympaťák srazu". Tady byli vítězové nakonec 3, protože měli stejný počet hlasů a organizátorky rozhodly, že je všechny pustí na první místo :-). Pro nás dobře neb  jsme mezi nimi byli taky - děkuji všem neznámým za hlasy :o))  - tudíž - Kofi se vyšplhal "na bednu" konečně  zaslouženě :-))
 
A to byl tak nějak závěr celého srazu. S těmi, kdo neodjeli v sobotu (a které jsme znali, samozřejmě), jsme se rozloučili, - doufám, že některé zase uvidím třeba někdy ve Svojanově, naskládali jsme psy, batohy a krásné ceny do auta a vyrazili domů.
 
 
Ke srazu jako takovému:
Organizátorky odvedly fakt kus práce, akce samotná  byla moc povedená. Počasí taky v sobotu vyšlo, takže co víc dodat...
Snad jen to, aby jim to nadšení nikdo a  nic nekazil a s kraťandama se jim dařilo.
 
 
Co mě zaujalo :o):
ne vždy "Fofr" znamená skutečně fofr * kolie jsou krásní psi a mají fajn páníčky (aspoň ty, co jsem měla možnost poznat)*
Kofi , ač jeden ze sympaťáků srazu, je fakt prase , blééé  :-)), * porod prý nebolí :-)), * co by restaurace dělala  bez mikrovlnky?*
kdo dřív ráno přijde, má koblihu :-) * už vím, jaké  to je, klepat se zimou * už taky vím, proč Vašek prostě nemá šanci zhubnout :-)
 
 
 
 
 
 
 

 
24.10.2009 - Kyšperecká noc, Letohrad
 
Účastníci : Libor + Gery, Martin Valášek + Brenda + Číra ( a taky já s Kofim zase na jen čumendu)
Rozhodčí: Petr Vyčítal, Jan Kmínek
Figurant : Šolc
 
 
Už si pomalu na roli pouhého diváka začínám zvykat.....:o))
 
Kyšperecká noc je proti jiným závodům odlišná a pro nás diváky :-) zajímavější v tom, že závodit se začíná odpoledne (člověk se konečně o víkendu trochu vyspí)  a závěrečné obrany /IPO 3, ZVV 1, ZVV 3/ se odehrávají až po setmění.
Závodních kategorií bylo hodně - ZZO, ZM, ZVV 1 bez obran a ZVV 1 s obranami, ZVV3, IPO 3. Závodníků se sešlo dost do každé, takže se bylo na co těšit. Tradičně natřískané ZZóčko závody zahajovalo.  Závodil i můj oblíbenec z Memoriálu ve Vysokém Mýtě - yorkshire Richi (a zase vyhrál, pacholek šikovnej :-).
Kofíček si vyzkoušel jaké to je, stát na nástupu s ostatními závodníky, protože Martinovi se nechtělo jít si pro chlupatice do auta. Kofimu se to líbilo, Martinovi moc ne /miminko prý zlobilo - to já nemůžu posoudit, protože jsem fotila, ale Valach určitě kecá :-)!
Nás logicky nejvíc zajímalo ZM. Tady se odehrál soukromý boj mezi Liborem a Martinem Valáškem.  Pánové se vsadili, kdo koho porazí :-) Martin  s číslem 1 startoval jako první, Libor s číslem 5 jako poslední.  Číra ostudu neudělala a z poslušnosti si odnesli 41 bodů.  ZMky jsou dost rychlé, takže Gery nastupoval za chvíli :-). Už když nastupoval, bylo jasné, že poslušnost bude dneska dost slabá. Působil dost ospale, projev měl nesoustředěný a nevýrazný - proti tréninku fakt na kopnutí do zadku a né jen jednou ! :-). Nějak to odchodili za překvapivých 44 bodů. Zřejmě byl ospalý a nesoustředěný i rozhodčí :-)). Pak jsme měli pauzu a mohli sledovat poslušnosti vyšších levelů - ZVV 3 fakt paráda!
U obran Libor nechal Geryho se dívat, kde je figurant. Sice mazánek zástěny neběhá, ale tímhle se dá zajistit, že minimálně figuranta najde. Po vyslání se rozběhl přímo k zástěně, zase si drbl, zmetek jeden, a pak od zástěny odběhl - už to vypadalo na DISK, ale naštěstí ho asi něco osvítilo a vrátil se, vyštěkal a perfektně odkousal.
Kousání se líbilo i rozhodčímu, dal za ně plnou palbu a tím nejen dopadlo celkové  3. místo, (mohli být druzí, protože body měli stejné s jedním závodníkem, ale rozhodla obrana a tu měl Gery bodově horší), ale  hlavně -  Valach utrpěl porážku, tudíž Libor měl klidné spaní :-)).
 
 
Celkově hodnocení:
Poslušnost 44 b
Obrana       40 b
 
Po  závěrečném vyhlášení kategorií ZZO, ZM a ZVV 1 bez obran se většina již oceněných rozjela domů, my jsme se ještě rozhodli počkat na večerní kousání. A stálo to za to. Kousání  za tmy, jen při umělém osvětlení je něco úplně jiného, než  ve dne. Spoustu psů by to možná rozhodilo, ale závodníci ve vyšších kategoríích už jsou mazáci. Všichni psi se předvedli bezvadně  (aspoň mně se to tak zdálo), až na jednoho ZVV 3 rotvíka, ten se rozhodl, že figuranta není potřeba po zákusu pouštět :-).
 
Přežili jsme to všichni ve zdraví - Kofíka mi tam párkrát málem zašlápli, 2x přišlápli, 1x nakrmili  - budu asi vraždit !!!:-(, ale jinak cvičák a zázemí mají  pejskaři v Letohradě naprosto luxusní, ceny za umístění též, lidé příjemní, organizace výborná. Příští rok jedeme doufám zase :-).
 
 
 
 
 

17.10.2009 - Primátor cup - 19. ročník, Litomyšl
 
Účastníci : Libor + Gery, já + Kofi
Rozhodčí:  Pet Vyčítal,  Jan Kmínek
Figurant :  Tomáš Taubner
 
Jen tak před úvodem..:
Tyhle závody pro mě byly trochu nezvyklé, protože jsem jela  ne jako závodník, ale  jako doprovod /mimochodem velice, velice důležitá a často podceňovaná úloha :o)/ Hlavním aktérem byl tentokrát Libor. Gery je prostě pes půjčovací a nemá problém cvičit s někým jiným. Takže když si chce někdo vyzkoušet závody, proč mu na ně nepůjčit psa, že :o))?
 
Úvodem:
Ráno jsem dost zvažovala, jestli vůbec mám někam jezdit. Nebylo mi úplně nejlíp a ani počasí se nezdálo být moc příjemné. Trochu mlha, sychravo, deštivo, prostě radši zůstat v posteli. Svědomí a pak taky trochu zvědavost  na to, jak si kluci povedou, mě nakonec donutila k účasti. Naložili jsme Geryho, Kofiho (socializujeme, socializujeme) a rozjeli se do Litomyšle. Trochu dobrodružná příjezdová cesta (Hlinsko přesto suverénně vede) ke cvičáku nás nechala vzpomenout na terénní Corsu, klidně parkující u našich :-). Zaparkovali jsme  částečně v poli, Libor se zapsal, zaplatil a šli jsme vyvenčit mazánky.  Mezitím se začali sjíždět ostatní závodníci. 
Gery se ještě rychle seznámil s "placem" a byl zavřen do odkládačky - což se  později ukázalo jako  zbytečná chyba. Psi v kotcích dělali fakt dost bordel a Geryho to dost vystresovalo. To bych po zkušenostech s odkládacíma kotcema v Mýtě a Nemošicích nečekala, tam to snášel naprosto v pohodě. Je fakt, že tam byli psi ukázněnější a nevyváděli tolik.
Dali jsme si čaj s rumíkem a čekali na zahájení.
V kategorii ZM se nakonec i přes ošklivé počasí sešlo 5 závodníků. Startovní pořadí se losovalo. Libor si vytáhl číslo 1 (...první tichá vzpomínka na paní Vostřelovou  a Nemošice....:o). Prostě první závody, první na řadě :-).
 
A jak jim to šlo?
 
Poslušnost:
Ještě před nástupem  se Libor snažil vystresovaného mazánka / po vytažení z kotce se snažil utéct do  auta, to jsem u něj ještě neviděla, asi jeho psychika fakt dostala zabrat/ odreagovat balónkem. Celkem se mu to povedlo a nastupovali už relativně v klidu.  Přivolání tak nějak zvládli, Gery hezky odběhl. K noze se zařazuje tím stylem, že si páníčka kousek nadběhne, nechá si ho sobě dojít a pak se k němu jen zařadí (to samé udělal i mně v Mýtě). Obraty za chůze, sedni-lehni-vstaň, obraty na místě - všechno jim docela hezky šlo, jen příště  bude muset Libor trochu zrychlit chůzi, aby Gery neměl čas řešit věci kolem.  U aportu šly  body  dolů za zbytečné povely navíc, ale co, člověk se pořád učí :-).
Během dlouhodobého odložení si Gery sedl, ale rozhodčí si toho naštěstí nevšiml.
U poslední poslušnosti se dostalo i na mě, Kofík si vyzkoušel veledůležitou roli "zkušebního psa" - v jeho případě štěněte. Po dobu odložení jsme se procházeli po place a testovali reakce odloženého psa :-))
 
Obrana:
Obíhání zástěn je naší slabou stránkou (ano, panička ho to pořád ještě nenaučila...). Tady se startovní číslo 1 ukázalo jako nevýhoda, Gery neměl šanci zaregistrovat za jakou zástěnou se schovává figurant. Po vyslání vzal čáru zase k autu /....druhá vzpomínka na paní Vostřelovou a Nemošice.../. Už to vypadalo na DISK a balíme domů :-),  ale naštěstí zareagoval na Liborovo přivolání  a nechal se nasměrovat na správnou zástěnu (tu s figurantem :o). Vyštěkání měl nervózní, hlídal si lidi kolem sebe, trochu si drbl, ale ustál to. První zákus slabší s dobrou pouštěčkou, druhý mu vyšel líp a pouštění bez problémů.
..a oba  měli svoji premiéru za sebou! 
 
 
Závěr:
Zvědavě jsme čekali, jak dopadnou další ZM závodníci. Bylo to napínavé až do konce a díky diskům čísel 4 a 5 /pětka maliňák byl od začátku náš favorit, měl moc hezkou poslušnost/, kdy ani jeden pes bohužel figuranta nenašel, se Gery s Liborem posunuli v ZMkách na celkově 2. místo!!! Což je bomba úspěch a ani jeden z nás to myslím nečekal!
Moc jim oběma gratuluju a jsem na ně  pyšná :-)!!!
 
Gery - poslušnost : 41 bodů
        - obrana       : 39 bodů
 
 
Po ukončení závodů a vyhlášení jsme chtěli vyrazit domů, ale jaksi jsme v tom poli zapadli. Díky ochotným silným pažím přihlížejích mužů :o)) se Astra vyprostila a bezpečně nás dopravila domů.
 
K závodům a akci jako takové:
Dobře zorganizovaný závod, příjemná atmosféra, pohodoví lidi, shovívaví rozhodčí, dobré občerstvení, 1 zapomenutá aportovací činka, že Libore :-)!, příjemné ceny, rozmazané fotky /mi prostě byla zima a klepaly se mi trochu ruce :-))/, zmrzlý Kofík, kterého tam k jeho spokojenosti všichni muchlali :o)
 
- prostě to bylo moc fajn!
 
 
 

 
20.9.2009 - návštěva kolegů ze ZKO Hlinsko
 
V neděli se na našem cvičáku konala "repete akce" - návštěvu nám přijeli oplatit kolegové z Hlinska. Já jsem bohužel o většinu jejich návštěvy přišla - s Frantou jsme se věnovali nadějným psím dorostencům a jejich páníčkům. Co se dělo na hlavním place jsem pak zjistila hlavně z fotek:-).
Po ukončení poslušnosti jsme se konečně dostali na hlavní plac. Tam byla těžká pohoda,  obsazené židle vyrovnané venku, kafíčko, cigárka, upečená bábovka od paní Vostřelové - mimochodem fakt přechutná, prostě pohoda džez:o). Sešla se skoro ta samá parta, co nás "buzerovala":o) na hlineckém cvičáku /Venda, Pepa,.../. Obrany si odmakal Kamil, takhle se asi na cvičáku dlouho nezapotil :o). Na Geryho se taky dostalo. Zkoušela jsem si s ním oční kontakt i přes přítomnost figuranta, ale na Kamila mu to moc nešlo, nesoustředil se tolik (řezat veřejně před lidma jsem ho  za to nechtěla :o)). Zákusy mu docela vyšly, takže relativní spokojenost.
Hlinečákům se náš cvičák líbil - ještě aby ne ! - a domluvili jsme se, že návštěva to rozhodně nebyla poslední. Kdoví, třeba se nám podaří uspořádat i nějaký ten srandamač:-)
 
Děkujeme Hlinsku za milou a veselou návštěvu a těšíme se na další setkání!
 
veškeré foto od Fandy na stránkách ZKO
 
 
 

 
 
11.9.2009 - dovoz štěňátka z chs MALIDAJ
 
Konečně uplynula čekací doba a mohli jsme vyrazit pro náš nový rodinný přírůstek. Cesta nám rychle uběhla /před výjezdem ještě poslední kontrola, jestli je v autě svačinka + v peněžence dostatečná hotovost :o)/ a při příjezdu na nás čekal uvítací výbor - pan Turek stál před barákem a hned na nás kynul. Později jsme se dozvěděli, že zrovna vyprovodil další nové majitele štěňátka, se kterými jsme se minuli.  Na dvoře už byly poslední 2 kuličky - pejsci. Přestože původně jsem si měla brát až posledního pesana, mohla jsem si vybrat ze dvou. Asi tady nemusím vypisovat, jak těžké je vybrat si ze dvou naprosto stejně roztomilých, kontaktních, přítulných, krásných, kousavých psích miminek. Nakonec rozhodla drobnost - unavená štěňátka se rozhodla spát - jeden pejsek si šel lehnout do kenely, druhý zůstal na klíně - a bylo to. S náma odjížděl ten, co zůstal na klíně - XAPATAN MALIDAJ alias KOFI.
Cestou zpátky jsme se ještě rozhodli pro kulturně-socializační vložku a udělali si malou zajížďku  na zámeček Červená Lhota (asi nemusím připomínat, že je to místo, kde se bydlela filmová Zlatovláska :-). Kofi se střídavě nosil anebo statečně na svých krátkých nožkách  capkal za námi.
Doma ho přivítala Hupinka - přátelsky a Gery s Darou - nepřátelsky. S Gerýskem to bude asi na delší dobu, ale doufám, že si kluci na sebe zvyknou:-)
 
 
 
 

 
 
20.8.2009 - návštěva chov.stanice MALIDAJ
 
Na tenhle výlet jsem se moc těšila (z pochopitelných důvodů , že:o). Kardašova Řečice je přeci jen kousek cesty, takže jsme vyrazili někdy kolem půl 8 ráno. Původní plán byl, že v Malidaji pobudeme tak hoďku a povalíme zpátky. S paní Vackovou jsem se domluvila, že se nás ujme její manžel a všechno /štěňátka/ nám ukáže.
Cesta byla v pohodě,  chovku jsme taky našli celkem snadno. Jen na náměstí jsme odbočili o ulici dřív a byli jsme nuceni se ptát místního domorodce v pokročilém věku a s  ešusem v ruce, kudy tudy do popisného čísla 364 :o). Pán nám lehce rozmrzele sdělil požadovaný směr a spěchal do fronty na obědy. Mám lehké výčitky, že kvůli našemu zdržení nebyl první ve frontě a předběhl ho třeba nějaký Franta od vedle :o))
Pan Turek nás uvítal slovy: " Neznáme se, že ne? Neviděli jsme se nikde, že ne?:-)" No a konečně jsem viděla ty malinový kuličky na vlastní oči :o)).  Štěňátka byla vzhůru, tak se na nás sesypal 9tičlenný gang ostrých zoubků, drápků, ocásků, tlapiček,...no nádhera!  Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém mimča vyrůstají, chovatelé je socializují a na štěňátkách je to vidět.  Jsou klidná, vyrovnaná, veselá,... Docela rozdíl proti jiné chov.stanici, kterou jsem měla možnost vidět.
Zatím pořád nevím, který pejsek bude můj  - i když jeden se mi tam líbil moc:-)
Návštěvu jsme nakonec protáhli na skoro 3 hodiny, z práce se stavila i paní Vacková. Jsem moc ráda, že jsem oba poznala a že štěňátko budu mít právě od nich.
 
   
 

 
 
 
 
 
13.-16.8.2009 - LVT SVOJANOV
 
Do Svojanova jsem původně chtěla jet s Gerym, ale nakonec místo něho vyrazila na "dovolenou"  ségry Darinka / Gerýsek ví moc dobře, proč nejel :o))!/
Ve čtvrtek jsem to v práci zabalila dřív, doma vyzvedla Daru a nevyzvedla  nic nechápajícího Geryho a taťka nás hodil do Mýta na autobusák. Trochu jsem se bála, že Daru do autobusu nepustí /neměla jsem na ni náhubek/, ale spoléhala jsem jak na libý zjev - Dary samozřejmě:o)) - tak případně na slzy a srdceryvné scény - moje samozřejmě :o)). Obojí se ukázalo jako bezpředmětné, neboť pan řidič nás bez problémů pustil . Jen mi připomenul, že pes nemá na sedadle co sedět. To mě trochu překvapilo, taková myšlenka mě vůbec nenapadla. Dara cestu busem do Mor.Třebové zvládla naprosto no problemo, celou ji prospala na podlaze, nikoliv na sedadle:o).
V Moravské jsme ještě asi hoďku čekali na "taxi". Autobusák tam mají dost děsný, trochu nedýchatelno , takže jsme se vydali prohlédnout si město. Doufala jsem, že na náměstí bude otevřená nějaká zahrádka, kde  si příjemně ukrátím zbývající čas . Nic takového tam neměli, takže nám zbyla lavička a výhled na místní  juchající tmavopleťovou mládež.
Po příjezdu do tábora  jsem se ubytovala a protože už byl skoro večer, nastal čas jít na "něco malého k pití":o)
Celý zbytek týdne byl naprosto pohodový - pro psy spousta možností vyžití - agility, flyball, frisbee, poslušnost, obrany, vystavování,stopy, coursing,..no takový malý psí ráj, kde si každý čumáček našel to svoje.
Dokonce i Dara se pochlapila a vyzkoušela si coursing. Přiznám se, že já jsem se k tomu stavěla značně skepticky, přeci jen Darinka je pes domácí, ale překvapila a za střapcem s chutí vyrazila, šikulka ! A aby toho nebylo málo, z legrace jsme ji vzali na obrany a ona předvedla v 5ti letech svůj první zákus !!! sice do hadru, ale takhle začínají i šampioni :o)
Počasí vyšlo taky luxusní, dokonce si kluci našli i chvilku a když zafoukalo,  brázdili místní kachňák na surfu - nebo jak se tomu prknu s plachtou říká :-). No skoro jak někde u móře :-)))
Závěrem:
Poznala jsem pár fajn nových lidí, z nichž některé potkáme znova v říjnu, potkala spoustu psů / nádherný "čévéčka", pikardského ovčáka,../, vypila něco málo alkoholu,  sledovala závody v agility - sice opravdu obdivuju všechny, co se tomu věnují, ale nic pro mě:-)....no prostě suprový začátek dovolené:o)
Ztráty:
-  na životech  : žádné
-  na zdraví     : žádné
-  materiální    : služební telefon byl  neopravitelně poškozen  psími zuby
 
fotky  z celého LVT zde (od Renaty) a zde (od Magdy)
 

 
 19.7.2009 - návštěva v ZKO Hlinsko
 
Účastníci:  paní Vostřelová + Bronx, Kamila + Kim, Zdeněk + Bart, já + Gery a Franta + fotoaparát
 
 
Konečně jsme se  na cvičáku domluvili a odhodlali se navštívit organizaci v Hlinsku - komunikace  nejdříve probíhala přes webovky, kdy jsme se s hlinečákama navzájem ujišťovali o tom, že opravdu nejsme žádné kynologické hvězdy, tudíž netřeba se obávat nějaké ostudy:o).  Přestože počasí ráno vypadalo dost nevábně /pršelo až fuj hanba:-)/, na srazovém místě (benzina v Hlinsku) se nakonec dostavili všichni, kdo slíbili účast - pochvala nám všem za statečnost:-)!!!
Po lehké ztrátě orientace /cvičák jsme nemohli najít, ani navigace by nepomohla/ jsme dorazili na místo  - cesta vedla neuvěřitelnými terény - moje auto je sice jako špinavý jako to prase a Gery má na hlavě trochu boule, ale crossing to byl parádní !
V Hlinsku už vzorně probíhal výcvik, takže jsme chvíli okukovali a pak se přidali - výcvikář Karel nám to odvelel, všichni jsme si udělali ostudu při přivolání  - nejhezčí ho mělo štěňátko ovčouna - a šli jsme na kafe :o) V Hlinsku mají zázemí mnohem lepší než my - klubovnu mají 2+1, takže se mají čím chlubit:-). Popovídali jsme si, pomluvili co se dalo /to je vtip:o))/ a šli si vyzkoušet obrany. Kluci z Hlinska postavili statečně a hlavně zbytečně :o) 4 zástěny - nám bohatě stačili 2 a Karel se ujal figurování. Franta to zazdil s tím, že přijel fotit a ne makat:o). Takže Karle - díky! Geryho první kolo bylo dost ospalé, počasí se vylepšilo a udělalo se dost teplo a bylo to na výkonech psů a i psovodů znát. Při obranách překvapil Bart /Cane corso/, obrany měl moc hezké, naše ovčouny hravě strčil do kapsy.
No a závěrem jsme se rozloučili, protože už nám všem čvachtaly boty a dostavil se hlad a vydali se  různými směry domů.
 
Díky moc členům zko Hlinska za fajnové výcvikářské dopoledne, byli to moc velcí sympaťáci a doufám, že se ještě uvidíme - ať znova v Hlinsku nebo u nás v Luži!:-)
 
 

 
 
16.7.2009 - návštěva LVT ve Svojanově
 
Ráno...
Celý čtvrtek by se dal nazvat jako "bezva dovolená uprostřed pracovního týdne" :-).
Už jen díky tomu, že se ráno nemuselo vstávat brzy a člověk si mohl  poležet - pokud teda nemá  psy otrapy, kteří si střídavě chodí sedat k vaší posteli  a upírají na vás pohledy, kterými ve vás úspěšně vyvolávají intenzivní pocit viny - jak to,že vy si v klidu ležite a už dávno je nemazlíte a nejdete s nima ven, když už přece tááák nutně potřebují na procházku :o)) 
Po snídani jsme se šli podívat na coursing, který se běhal pod lyžařskou sjezdovkou /kupodivu jsme nepotkali žádnýho lyžaře:o)).  Běhy nebo jak se tomu říká už probíhaly, takže jsme se usadili a nechali Geryho a Hupinu, ať se dívají - a když zrovna nestávkovalo běhací zařízení, bylo u některých psů opravdu na co. Překvapil haskoun, který běžel moc hezky, šeltie, buldoččci, kříženci - bylo fajn pozorovat, jak se psi nechávají strhnout a jejich přirozený lovecký instinkt je nutí běžet nebo minimálně vyrazit za střapcem. Byl velký rozdíl  mezi taktikou, kterou různí psi používali - začátečníci se slepě hnali přímo za střapcem a oběhli celý okruh. Ti zkušenější mazáci si nadbíhali a zkracovali trať.  Gery běžel  s Hupinou - vyrazili oba rychle a hnali se ....až do první zatáčky, kde jim střapec ujel - ani jeden nepostřehl kam, takže se  prostě vrátili  k pánečkům:-). Druhé kolo bylo lepší - hlavně Hupina má asi přirozený talent, doběhla celé kolo a ještě doost svižně. Gery běžel spíš proto, že běžela ona, než že by honil kořist.
Jejich styl  běhu vypadal následovně :
Hupi - běžím tryskem , dávám do toho všechno, ať můžu tu věc, co je přede mnou úplně  zničit a nic jiného mě nezajímá.
Gery  - běžím, ale fuj, to je moc namáhavé, radši zvolním, abych se neunavil , kam se ta Hupina tak bezhlavě žene....?
 
...takže asi tak:o)
         
 
Odpoledne...až večer...:-)
Po obědě jsme se nechali psiska na pokoji / nejdřív jsme ale uklidili všechno, co by se dalo sežrat - pardon, sníst - protože jeden ze psíků / a Gery to není!!!/ už mě několikrát přesvědčil,  že čím víc sáčků, krabiček, papírových obalů, alobalů atd s potencionálním obsahem potravy může roztrhat, rozkousat, roztahat nebo ožužlat, tím líp:-). Do tábora přijel pan Rudolf Desenský - netřeba myslím představovat - a měl přednášku  o psech (jak jinak:-). Přiznám se, že jsem nevydržela až do konce přednášky. Pan Desenský  má lehce monotonní a  člověka uspávající hlas - byl by dobrý hypnotizér:o). Zodpovídal dotazy, které zněly víceméně pořád stejně - co dělat, když mi pes honí slepice, králíky nebo jinou zvířenu, bojí se jiných psů....Odpovědí  pana Desenského bylo  co? No přece mít přivolání:-)  Pan Desenský působil a je to velice klidný člověk, neřekla bych, že vyloženě sympaťák, ale působí zajímavě a hlavně rozhodně ví, o čem mluví.  Když se ho jedna paní  už asi po desáté ptala, jak má teda psa naučit přivolání a on jí to znova vysvětloval, vzdala jsem to - jeho trpělivost bych chtěla jednou mít :-)  Každopádně má jako člověk můj hluboký obdiv!
O půl páté začal blok obran - Stáňa, hlavní organizátorka LVT, předvídala vzhledem ke složení ras pejsků, že zájemců o brany moc nebude. Sama ale konstatovala, že jeden nikdy neví a měla pravdu. Zájemců se sešlo dost, kousalo se až skoro do půl deváté.
 
No a po obranách odjezd s unaveným a spokojeným Gerym domů:o)
 
 po doběhuwatermark_27.jpg
 

 
 
13.6.2009 - 32.ročník Memoriálu Jana Křiklavy, Vysoké Mýto 
 
Účastníci:   já + Gery, Martin Jonáš + Frajer
Pořadatel:   ZKO Vysoké Mýto
Figuranti :   Hylák a krásný neznámý :o)))
 
Na tyhle závody jsem se přihlásila už asi 3 týdny předem /jednak abych nemohla couvnout a taky bylo zápisné asi o kilo levnější:o)/.  Přípravu jsem opět těžce zanedbala, Gery trénoval v podstatě 1x týdně  a obranu jsme si zkusili ve středu před závody, takže jsem to brala tak, že si prostě jen zacvičíme na jiném cvičáku:-).
V 7hod ráno jsme se sešli s Martinem a Markétou v Mýtě na benzině a pak jsme pokračovali na cvičák. Naivně jsme si mysleli, že budeme první, kdo dorazí, ale to jsme se fakt spletli. Už takhle brzo ráno /ofiko zápis byl od půl 8/ jsme pomalu neměli kde zaparkovat. Výhodou ( i když je to sporné, jak pro koho to výhoda je) x cvičáku v Nemošicích bylo to, že psi se mohli po cvičební ploše proběhnout a všechno si v klidu v lepším případě očuchat, v horším označkovat :-)
Soutěžilo se celkem ve 4 kategoriích : ZVV1 bez obran, ZM, ZVV1 a IPO3 (původně byla i kat. ZVV2, ale pro malou účast se sloučila s IPO3). Bylo nás opravdu dost.
Povzbudit a okouknout závody přijel i Petr Holec a Petr Marčiš, Petr Holec to  s náma dokonce vydržel téměř až do finále:o)
 
... a samozřejmě už tradičně i nějaký ten groček :o)
 
Začlo se /jak jinak/ nástupem, kdy nás pan  hodně starý předseda uvítal a popřál nám příjemný pobyt a úspěch :o)
Pobyt to byl opravdu dlouhý, začínala kat. ZVV1 bez obran, kterou naprosto suverénně vyhrál a všechny ovčouny atd plemena převálcoval  famózní yorkshire teriér Richi z České  Třebové - nebyl skoro vidět, ale výkonem si všechny na place získal a jemu jedinému se tleskalo :o)) Po téhle kategorii následovala ZM, čili my:-).
 
Poslušnost
Už při hlášení jsem si uřízla trochu ostudu neb mi jaksi nedocvaklo (spíš upřímně ani nevím, přestože čtu NZŘ každý večer před spaním :o)), že se rozhodčímu hlásí způsob přivolání psa.  Gery celkem projevil snahu se ode mě vzdálit, ale to ho rychle přeslo, když jsme došli do prostor, kde na zemi zůstala posekaná polosuchá tráva. To je něco pro něj, začal kolem mě poskakovat a chtěl trávu kopat. Naštěstí jsem mohla změnit směr chůze a Gerýsek aspoň trochu odběhl.  Sedni-lehni-vstaň jsme celkem zvládli, chůze u nohy byla slabší (Gery mě nesledoval moc pozorně) a aport - začal slibně, Gery vyrazil správným směrem, ale pak! to pako nepřineslo aport mně, ale rozhodčímu!!! Vlezdoprdelista jeden !:-) A stejně nám to nepomohlo :o). Odložení  mazánek taky zvládl (zase jsem tomu musela trochu pomoct).
Po ukončení poslušnosti jsme měli spóóóustu času, závodníků bylo fakt hodně a všechno trvalo dlouho. 
 
Obrana
U obran jsem ani nepočítala s tím, že by Gery oběhl obě zástěny, takže jsem ho směřovala přímo na figuranta / ještě před nástupem na obranu jsem ho nechala sledovat psy před námi, aby viděl, že zlý pán s rukávem tam opravdu je a hlavně kde je, aby se neopakovala situace jako v Nemošicích. Zabralo to a Gery vyrazil přímo na něj. Vyštěkal a povedl se mu i první zákus. Pří hladkém si špatně vypočítal kroky a navíc mu figurant těsně před zákusem trochu uhnul s rukávem, takže ve výsledku zákus dost slabý. Na rukávu se ale udržel,  takže zvládnuto :-)!
 
Celkově se Gery umístil na 4. místě!, spokojenost veliká !!!
 
 
Závěrem
Byl to celkem fajnově strávený i když teda velice dlouhý den, odjížděli jsme někdy po půl 7 večer. Příště by to snad jen chtělo trošku urychlit organizaci, z původního plánu, že brzy odpoledne  jsem doma nic nebylo :-)
 
 
 
 
 

 
 
 
8.-10.5.2009 - Výcvikový víkend ve Svojanově
 
Účastníci: Blanka + Alf, Petr + Kim, Libor + Hupi, Ivoš s rodinou + Archie, já + Gery + Dara
Pořadatelé: Jana Krahulíková, Vašek Ullver
Figuranti:   Vašek Ullver, Libor Pavlík
 
Svojanov známe už  z loňska, kdy jsme se tam byli podívat společně s Petrem. Areál je pro takovéhle akce naprosto ideální - cvičební plocha oplocená, chatky a restaurace v těsné blízkosti a rybník pro psí koupání taktéž  přímo v areálu, krásné okolí,...  - takže dokonalost :-)
Čtvtek...
Večer byl sraz u nás. Na Petra jsme čekali tak dlouho, až nás začali kousat komáři nebo jakýsi jiný podivný hmyz, který vylézá až večer :o).  Když konečně dorazil, naskládali jsme se do 2 aut (v mém já, Gery, Darinka, Hupi, obrovská krabice s jídlem - kterou jsme skoro stejně plnou vezli zase zpátky- moje bágly a samozřejmě já, ve druhém zbytek posádky - Blanka, Petr, Kim s Alfem, zbytek bagáže + Liborova fig. výbava) a vyrazili.
Svojanov je cca hoďku cesty, což jsme zvládli naprosto bez problémů, naše stará autíčka to po silnici šroubovala co to šlo. Po příjezdu nám už vstříc  běžel Vašek Ullver /spolupořadatel a zároveň figurant/ a ukázal nám naše 3denní bydleníčko.  Chtěli jsme si ještě jít sednout a pokecat, ale bohužel jsme skoro hned vytuhli.
Pátek...
Ráno jsme těžce rozhýbali naše ztuhlá a nevyspalá těla - naši 4nozí miláčci totiž dělali celou noc neskutečný bordel (díky za to, že okolní chatky byly ještě prázdné, jinak bysme se asi museli stěhovat :o)") Gery s Darou zabrali spodní postel a Alfík chrupal na podlaze. No chrupal - občas si zdříml, ale většinu noci věnoval chození po stísněném prostoru chatky, provokování Dariny a Geryho a štěkání na všechno!!!  Kdo by v noci nebo ráno šel kolem naší chatky, asi by slyšel spoustu  psího vrčeníí, ťapkání, štěkání, funění, poštěkávání a taky napomínání, nadávání (opravdu jsme  nejdřív zkoušeli nepoužívat na pejsánky vulgarizmy :-) a taky zvuky různě dopadajících předmětů (to když jsem se snažila trefit Geryho už ani nevím čím).
Ráno kolem 9:00 hod nástup na cvičební ploše a seznámení s programem - ráno stopy a první sekvence obran + agility, odpoledne beze stop to samé.  Pejsků se sešla slušná směska (velký knírač, šeltie, bordery, holandský  a německý ovčák, maďarský ohař, slovenský čuvač, pudlíci,...) a jejich páničci byli vesměs fajn lidi, kteří to pojali spíš jako příjemně strávenou dovolenou než nějaký hard trénink :-) Gerymu se na obranách docela dařilo, byla jsem spokojená. Dokonce i Alfík začal o kůži projevovat  zájem. Agility jsme zkusili a já se přesvědčila, že tohle opravdu není pro mě :o). Darinka si taky vyzkoušela obranu - marný,  od Vaška se nechala  pomazlit a byla maximálně spokojená. Agility - tady jsem trochu doufala, že by jí to mohlo bavit - ale naše madam tenhle výlet pojala jen a jen jako dovolenou, nikoliv výcvikový tudíž pracovní víkend. Skočky /výraz  z agilitního slovníku, co jsme se naučili:-)/ sice překonala, ale bez nadšení a jen ze slušnosti. Lávku, tunel i houpačku zvládla, ale s velice otráveným výrazem. Darinka se prostě přijela jen mazlit, vítat pejsky, procházet se, chodit s náma do hospody, spinkat a zase se mazlit:o)). K jejímu dobru jí musím přičíst to, že byla opravdu hodná  a vzorně hlídala naše věci:-).
Sobota...
Probíhala ve stejném duchu jako pátek, snad jen s tím rozdílem, že pesani se po celodenním běhání na place přeci jen konečně trochu unavili a v noci byl klid.
Večer nás čekala akce "noční přepad", kdy jsme se po posezení u ohně kolem cca 22:00 hod všichni sešli a psychicky se připravili na přepad. Gery zklamal, paničku mu tam pobuda přepadl a  "mlátil" a on nic:-/. Aspoň že Alf se  zachoval jako hrdina a Blanku nedal :-)
Neděle...
Se nesla v rozlučkovém duchu, někteří odjížděli již během dopoledne, někteří po obědě  a někteří vydrželi ještě na odpolední agility a obrany. Pomohli jsme uklidit překážky, dali bafanům naposledy kousnout, zašli si na poslední jídlo a valili domů:-)
Bylo to bezvadný  a příští rok doufám pojedeme znova!
 
 
 
 
 

 
14.3.2009 - Seminář s Jaromírem Váchou 
 
Účastníci:  Jaromír Vácha (hlavní hvězda dne:-) a dalších cca 16 lidí (školící se) + pesjci
           
 
V sobotu ráno jsem musela vstávat už kolem 6:30 (pro mě naprosto vražedná hodina), abych po 7hod byla ve Skutči a pomohla s přípravami. Po příjezdu jsem ale zjistila, že už tak nějak není s čím pomáhat, kluci už měli všechno vzorně připravený. V kamnech zatopeno, podlaha se blýskala, stoly prostřené, buchty napečené...no prostě   kluci šikovní !:o)) Takže na mě logicky už žádná práce nezbyla (což mi zas tak nevadilo).  Jela jsem ještě vyzvednout kámošku Blanku a mezitím se začali sjíždět první  lidi.  Někteří měli problém cvičák najít (pro nás upozornění pro příště - 5 směrovek fakt nestačí:o), ale nakonec jsme se všichni ve zdraví sešli na správném místě :-)
Lidi se usadili, objednali si pití a mohlo se začít.  Pan Vácha měl podklady utříděné, instruktážní DVD přehledné a mluvil pro nás, převážně laiky, naprosto srozumitelně.   Dotazy ostatních zodpovídal  s pochopením , přidal  i vlastní historky a přiznal  třeba i chyby, které se mu při výcviku staly, což se fakt cení!
Po obědě /mimochodem prý výborném/ následovala praktická část. Každý z účastníků si mohl vzít sebou svého psa - a že nám sešla směska  (výmarský ohař, belgický ovčák malinois,  rhodeský ridgeback, kolie,..) - a pod vedením pana Váchy si vyzkoušet  např. motivaci na balónek, správný nácvik přeskoku přes překážku atd.  Při  ukázce  motivace na míček se pár pejsků zajímalo spíš o okolo stojící lidi, ale i tak to bylo zajímavé (je jasné, že svoji roli tu sehrálo i pro psy naprosto nové prostředí plné ohromně zajímavých pachů, takže nějakej trapnej balónek....:o). Podstatné ale je, že páníčci si  určitě všechno zapamatovali a pozorně sledovali, takže budou vědět, jak na to.
Po oficiálním ukončení se ještě chvíli debatovalo venku, pak uvnitř a nakonec  se šlo ještě kousat.
 
Takže děkujeme panu Váchovi za odborný seminář, účastníkům za účast, organizátorům za organizaci, Markétě za výborný oběd ,Martinovi za figurování,  paní Vostřelové za pomoc při úklidu a Fandovi za bohaté  foto-video- dokumentačně-špionážní materiály:o))
                                                                                                                                ... trochu škodolibě doufám, že mail nezahltil jenom mně:-))
 
Bylo to fajn!
 
 
 
  zde jsou  fotky a  videa
 
 
 

 
 
7.3.2009 -   Pardubice- Nemošice (závody o Pohár Kunětické hory)
 
Učastníci : Marcela Vostřelová + Bronx z Jihomoravského kraje, Martin Jonáš + Frajer Anrebri, já + Gery
 
 
V sobotu jsme vyrazili už v 6:00 hod směr Pardubice. V Luži jsem vyzvedla paní Vostřelovou (další spoluzávodník:-) a v Chrudimi jsme se sešli s Martinem a vyrazili nach Nemošice:-) 
Na místo činu jsme dorazili mezi prvními, takže jsem hned naběhli na cvičební plochu a nechali pesany si všechno poctivě očuchat. Bronx ovšem stihl i  "podepsat" zástěnu a vůbec mu to nebylo trapný.  Mezitím se začali sjíždět další závodníci  ( v jednu chvíli se z aut vyrojilo snad 8 lidí v naprosto stejných červených oblečcích (ZKO Sezemice) -  jsme chvíli viděli trochu rudě:-))
Zapsali jsem se, zaplatili a protože počasí bylo nic moc, dali jsme první groček. Mezitím se losovala startovní čísla. V ZM kategorii nás bylo  celkem 6 .  Hecovali jsme se, že Martin dostane určitě startovní č.1 - ten zase prorokoval, že by si ho zasloužila i paní Vostřelová. A co myslíte.....bylo to tam!!! Oba nastupovali jako první.
 
 
... v mezičase první groček :o)
 
 
POSLUŠNOST:
 
Kolem 9:00 hod to začlo (bez nástupu). Paní Vostřelová nastoupila na levé půlce cvičáku, Martin jako "IPOuš":o))na pravé. Já jsem stála někde uprostřed a snažila se sledovat oba, což se nedalo, takže paní Vostřelová  jako dáma měla logicky přednost.  Bronx zkazil, co mohl. Při přivolání běžel někam do ...  a nehodlal se vracet. Naštěstí na poslední pokus přišel, byl přidržen  a upoután /stržené body za chytání psa/.  Celá poslušnost pak probíhala v podobném duchu. Pes byl absolutně nesoustředěný, pořád sledoval místo paničky okolní dění. U odložení se zvedl. Další útěk směrem out of  cvičák se naštěstí nekonal.
Já s Gerym jsem nastupovala jako 4. Přivolání jsme docela zvládli, Gery dokonce odběhl:-). Za chůzi  u nohy mi bylo vytknuto, že ovlivňuju psa vodítkem  ( no a co?:-) a u aportu nám rozhodčí strhl body za pomalejší vypracování + překusování. Já osobně jsem byla spokojená, u aportu jsem čekala, že ho nepřinese vůbec. Dlouhodobé odložení  nám přineslo plný počet (trochu jsem tomu pomohla, ale rozhodčí naštěstí nemá oči a uši všude:-)).
 
 
...v mezičase druhý a třetí groček....:-))
 
 
OBRANA
 
Bronx nastoupil na obrany a my si zakrývali oči, zahrabávali se do země, třásli se strachy....:-))).Kupodivu se na první zástěnu rozběhl  hezky rychle a s vysokým nasazením,  už už jsme doufali, že by to mohlo vyjít... JENŽE! ...pak nabral směr sloup - značkování (to by vysvětlovalo tu rychlost)- a ven z areálu, směr zaparkovaná auta.
1. přivolání - Bronx spokojeně  pobíhá mezi auty.
2.  přivolání - Bronx zaujatě čuchá ke keříčkům a zvedá /už zase!/ zadní nožičku.... 
3. přivolání - Bronx mizí v dáli....
Obrana - DISK a  v dáli směrem za Bronxem mizí i paní Vostřelová....
 
Já jsem z obran měla trochu  obavy.  Cizí figurant, cizí prostředí, spousta lidí u zástěny....První zástěnu vůbec neoběhl a druhou (s figurantem) buď nemohl nebo spíš nechtěl najít. Pobíhal po place naprosto zmateně, jednou dokonce vyběhl úplně mimo , musela jsem  několikrát přivolávat. Na poslední pokus se vydal správným směrem a dokonce i vyštěkal. První zákus byl hodně slabý (figurant hodně mával obuškem a to není nic pro slabou povahu jako má Gery), hladké už bylo lepší, kousl docela pěkně, pouštěčka taky bez problémů. Cestou k rozhodčimu jsem si vyzkoušeli i boční doprovod:-)).
Pan  rozhodčí Vyčítal nám dost vyčítal Geryho zmatené pobíhání, že jako tohle snad nemyslíme vážně.  Mysleli nebo nemysleli, hlavně že už bylo hotovo!
 
 
...teď  už jen čaj, žádný grog...:-((
 
 
 
ZÁVĚREM...
 
Akce to byla povedená, organizace výborná, rozhodčí shovívaný, diplom žádný, cena za účast milá,  zima pořádná:-)
 
 
 
 
___________________________________________________________________________________________
 
 
                 GERY (4.místo)          BRONX  (6.místo)             FANDA (2.místo, gratulujeme!)
Kategorie      ZM                                  ZM                                  IPO 3              
Poslušnost :   43b                                 7b                                  89b
Obrana :         32b                                DISK                                91b
 
 
 
 
Celkové výsledky  ZDE
 
 
 

 
31.1.2009 - Seminář s p.Jánským  ( Praha -Uhříněves)
 
 
Účastníci zájezdu : Franta Skalník, Petr Marčiš, paní Vostřelová, Libor Pavlík, moje maličkost:-)
 
 
Vyrazili jsme kolem 7hod ráno Frantovým superbusem a těsně před 10:00 hod jsme dorazili na místo činu- takže akorát. Seminář byl myslím dost plodný, znamenal pro nás dost nových informací ohledně výcviku i výchovy psů. Zjistila jsem, že  překvapivě (kdo by to řekl?.-))) dělám dost věcí blbě.  Uvidíme, jak se Gery k novému systému výcviku postaví a co to s ním udělá:-)
Každopádně to byl cenný přínos a určitě to nebyla poslední akce podobného rázu:-)
 
 
 
 
 
  
 archiv....
 
 
 
2008

...pár fotek z  akcí  je zde
 

20.9.2008 - Horka
 
 V září jsme se zúčastnili akce pořádané dobrovolnými hasiči v Horce. Připravenou jsme měli ukázku poslušnosti a obrany. Popravdě obrany nám moc nevyšly, ani jeden z předváděcích psů neoběhl obě zástěny, ale myslím, že divákům se ukázky i tak moc líbily. Největší úspěch u dětské části publika měla natahovací guma, kterou děcka měly možnost vyzkoušet. A  bavilo je to tak, že dokonce "na gumu" stály frontu.  Až na to počasí to byla celkem hezká akce, i když z naší strany to chtělo větší přípravu.
 
 
 

3.5.2008 - Cena Železných hor (ZZO) - Heřmanův Městec  

 V "Heřmaňáku" jsme závodili  vkategorii ZZO již podruhé a musím říct, že  jsme si oproti loňskému roku polepšili (5.místo).  V téhle kategorii je kupodivu většinou nejvíc narváno /asi proto, že je lehká/, takže konkurence byla veliká.  Pořadatelé byli moc příjemní a ochotní, celkově byla fajn nálada. Příští rok to zkusíme zase a snad už ve vyšším levelu.  
 
Celkové výsledky  Ceny Železných hor si můžete prohlédnout zde.
 
 
 
TOPlist