Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 
 
 

 rok 2010
 
/všechna videa jsou k dispozici na youtube!/
 
 
 
 
 
 
 
 
30. - 31.10.2010 - 6. SRAZ PLEMENE KRÁTKOSRSTÁ KOLIE
 
Obrazek 
 
 
KDE  : Horka nad Moravou 
 
   
KDO : majitelé a fanoušci kraťand    
 
 
Už se  stává pomalu tradicí, že v říjnu vyrážíme na sraz kraťand. Ani letošní ,v pořadí již 6., sraz nebyl vyjímkou, přestože to nejdřív vypadalo, že  vůbec nepojedeme.  Ve finále se ale všechno srovnalo, uzdravilo a jelo se.
 
O rok starší, hezčí, zkušenější (bla bla bla :o) jsme se  zase všichni sešli v Horce. Někdo chyběl, někdo nový dorazil, někdo se omluvil a někdo třeba přijede na sraz příští.
 
Program srazu kopíroval ten loňský, takže nemá cenu to znova rozepisovat. Rozhodně ale musím zmínit, že naše Hupinka obhájila  1. místo v soutěži v přivolání a to v poměrně velké konkurenci vyššího počtu maliňáků :-)!  Navíc tím zajistila  pro naše bafany večeři neb páníček jaksi kyblík s krmivem  nechal doma :o))  Kupodivu i Gerýsek při přivolání zamakal a vyběhal si celkem slušný čas.
 
V sobotu večer se po ukončení programu v místní restauraci všichni sešli a popíjelo se, drbalo a později /u toho jsme my slušňáci nebyli :o)/ i tančilo, zpívalo a židličkovalo :o) Obsluha se nečekaně zlepšila, dokonce jsme nemuseli neustále atakovat s objednávkami bar, ale slečna/paní servírka atakovala nás :-). Zvýšila se nejen úroveň obsluhy, ale bohužel i ceny . Holt krize dolehla i do daleké Horky....:-)
 
V neděli byla hlavní událostí tuneliáda, rozdělená do kategorií podle věku a plemene pejsků. Trochu ztížená tím, že jeden z tunelů byl látkový a pro některé psy tudíž nepřítel :o)). Nakonec to víceméně zvládli všici  - někteří s drobnou svépomocí  (do tunelul byli prostě nasypáni)  a s hezkými časy.
Hupinka se umístila na 4. místě, vyhrál to  maliňák Agbar, který ty tunely neprobíhal, ale prorážel :-)
 
Takže se srazem spokojenost, děkujeme za možnost se zúčastnit a uvidíme (se)  příští rok!
 
 
Mimo zápis:
  • letos bylo na srazu míň psů než vloni
  • počasí ukázkové
  • organizaci se opět nedalo nic vytknout
  • Hupinka je dříč a šprtka :o)
  • Madlen umí být velice nekompromisní - se asi budu muset naučit péct cukroví, ale do letošních Vánoc už to asi nedávám --- takž velké "PROMIŇTE"  do Liberce :o)
  • byl to pohodový víkend

   

 
 
Fotky  (bohužel jen sobota neb i baterie má svůj limit a měla by se občas  dobíjet)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2. - 3.10.2010 - The Heart Of Europe American Bulldog sraz
 
 
Místo:         Bystré u Poličky
Pořadatel:  Tomáš Sobek
 
 
Pro "bulldokáře" sraz číslo 6, pro nás sraz č. 1  a vůbec první akce tohoto typu.
 
S ohledem na Liborův zdravotní stav /rýmička = nemoc takřka smrtelná / jsme se rozhodli využít k ubytování hotel místo studených chatek.  Ve výsledku bylo sice v hotelu v 1.patře skoro chladněji, než venku, ale to se nakonec vyřešilo díky "ochotnému" personálu, který nám půjčil přímotop a nenechal nás zmrznout :-).
Ukázalo se, že hodně přihlášených lidí zrušilo účast díky nemoci, což bylo vlastně dobře, figurant se  aspoň tolik nenadřel :-).
Celý víkend byl zaměřen na tréninky poslušnosti, povahový test, výstavy a přípravu na IRON DOGa :-).
 
Poslušnosti:
Dopoledne měla štěňátka poslušnosti a povahový test. Ten se skládal z přechodu nepříjemného materiálu (pet lahve, folie) a různých rušivých vlivů. Skoro všechna psí "miminka" to zvládla bez problémů.  Snad jen pro představu k poslušnostem - proti nám IPařům jsou buldokáři značně míň nároční a ke štěstí jim stačí, když pes povel aspoň nějak splní.  Přeci jen je to dáno i plemenem, bulldog nikdy nebude malina a malina nikdy nebude bulldog.  Ale našlo se tam pár nadšenců, kteří mají vyšší ambice a chtějí na projevu psa zamakat - zdravíme Krišu a Holii  a držíme jim palce ! :-)
 
 
Obrany:
Kousali mladí, staří...:-) Docela mě překvapili někteří bulldoci, kteří se na figuranta dívali dost s nedůvěrou a o kousání  nejevili v podstatě zájem. Čekala bych ranaře a fakt akční obranu, ale to se nedělo. Hezky odkousalo pár psů a je pravda, že mezi štěňátky bylo pár nadějných :-)
 
 
 
IRON DOG
 ( komplet pravidla zde)
 
V Bystrém zbyl čas jen na některé disciplíny a to:
 
1) Weight pull       
V tomto případě psi táhli na speciálních postrojích kolový vozík. Na náš dotaz, proč nemají normální postroj (na obrany) nám bylo řečeno, že takový mít prostě nesmí. A když jsme pak viděla psy tahat, pochopila jsem proč :o).  Nejlepší výkon podal krásný, mohutný pes, který utáhl snad 225 kg ! Masakr!
Hupinka si to taky vyzkoušela a dokázala přískokama popotáhnout vozík vč. nákladu o celkové hmotnosti 124kg - příšerný styl, ale dala do toho srdce :-) Tady měla ovšem handicap v tom, že na pulling je potřeba trénovat a to dost poctivě a není to tak jednoduché, jak by si někdo mohl myslet - pes se musí naučit styl táhnutí, atd atd
P6260046
 
2)Sprint race:
Stejný nebo hodně podobný princip jako jsem viděla vloni na koliích, jediný rozdíl je v tom, že bulíci měli kratší trať, přísnější pravidla a neříkali tomu "soutěž v přivolání" :-) Tady jako jediná zástupkyně maliňáků Hupinka nezklamala a přestože nepodala svůj 100% výkon, na bulíčky to stačilo. Sice nám to neuznali, ale neofiko bobinka vyhrála :-))
P7290002
 
 
3)Hangtime
V časovém limitu 3 minut musí pes vydržet v zákusu / nejčastěji na peška / zavěšený nad zemí, všechny 4 packy musí mít ve vzduchu.
Hupi  se sice moc snažila, ale tuhle disciplínu nezvládla (zatím :-), holt to není bull :o))
P7290086
 
 
 
 
V neděli se po snídani pořádala výstava s výkladem pro začátečníky a kdo chtěl, mohl si ještě vyzkoušet poslušnosti a tím byl bulldog víkend ukončen.
 
 
 
 
 
 
27.8.2010 - Mezinárodní závod v mondioringu, Petrovice
 
Místo :       Petrovice u Hradce Králové
Rozhodčí : Iris Remund (CH), Antonio Bosco (IT)
Figuranti:  Joaquim Dovat (CH),Marcel Bühler
 
 
Deštivá sobota nás nejdřív od původního plánu trochu odrazovala, ale po telefonátu Franty, který byl už někdy kolem 9 hod ranní na místě (nadšenec) a taky díky tomu, že momentálně zrovna nepršelo, jsme vyrazili (jo a taky díky tomu, že Petrovice máme skoro "za rohem") :-)
 
S Františkem jsme se sice těsně minuli, ale zážitek to byl i bez něj - sorry Fando :o) bezvadný. Na takovéhle akci jsem byla poprvé a musím uznat, že mě nezklamala. Za počasí organizátoři prostě  nemohou a možná i díky tomu bylo diváků, kteří přišli už na 1. skupinu dost málo. Závodících bylo v této kategorii tuším 13 a mezi nimi i pár Čechů.
 
Na oběd jsme vyrazili domů a vrátili se až na divácky nejatraktivnější skupinu mondio 3 - nejvyšší stupeň. A tady bylo opravdu na co se dívat. Dlouhá a velice náročná, přesto pro přihlížející hodně zajímavá a pro nás "IPaře" netradiční   poslušnost a obrany - no comment. Dokonale ovladatelní psi - pořád nechápu, jak je pes schopný z plného boje  na píšťalku prostě pustit a hnát zpátky k páníčkovi nebo v plném trysku a  těsně před zákusem opět na píšťalku zabrzdit a otočit to...ono se to moc popsat nedá, to člověk prostě musí vidět !....... (kdyby mi to nebylo blbé, koukám na to s otevřenou pusou :o))
 
Ještě se musím zmínit o sympatických figurantech, kteří odváděli naprosto profesionální práci a ještě dokázali vtipkovat a udržet si dobrou náladu po ten celý  deštivý a větrný závod.
 
Bohužel právě neustálý déšť a slušná zima ( v srpnu?!?) nás vyhnaly domů ještě před ukončením, ale i tak to stálo za to a příští rok se pojedu podívat znova.
.....................................................................
 
  • oficiální stránky závodu zde
 
 
 
 
  
 8. - 15.8.2010  - III. turnus LVT SVOJANOV
 
 

Kde:  Svojanov u Moravské Třebové
Kdy + Kdo:  1)   8. - 15.8. 2010 (Libor, Gery)
                    2) 13.- 15.8.2010 (já, Kofi, Darinka)  - tentokrát bez Hupinky, která se rozhodla býti  jednou za ženu 
                                                                               a hárati
 
 
 
Opět se mi potvrdilo, že člověk prostě nemá zbytečně moc dopředu plánovat...
 
Původní "svojanovský" plán byl ten, že na práci házím bobek ve středu a odjíždím na tábor, leč bobky začal už v pondělí  házet Kofík a to takové, že jsme byli nuceni opět navštívít pana veterináře a maliňáček  si zase vyzkoušel jaké to je, mít rozpíchané žíly. Tentokrát se mu musí nechat, že stonal zodpovědněji a nevytrhával si kanylu - holt už je to v tomhle směru profík :-/
Do konce týdne se stihl dát do kupy /pochvala!/ a dopřál mi aspoň táborový víkend.
 
Do Svojanova jsem s Kofíkem a Darinkou, která celou cestu trucovala, neboť není zvyklá jezdit v kufru, ale jako dáma na předních sedačkách, dorazila večer. Sousední chatky obývaly holky (Magda, Hanka, Reny, Dája) o kousek dál i kluci (Lubík, Martin), takže paráda :-) Přisedla jsem k večernímu drbacímu (nejen drby jako řeči, ale i "drby" jako drbu psa :-)) dýchánku a první večer uplynul ve fajn náladě.
 
V sobotu...
ráno se nadšenci odebrali na stopy a rozumní lidé ještě spali. Sobota byla ve znamení agility, obran, dogfrisbee, coursingu - tady mě více než mile překvapil Kofík. Střapeček ho zajímal a dal sólo skoro celý běh! :-) Bohužel zdokumentované to nemám, ale na vlastní oči jsem to viděla :-))
Večer jsem měla možnost si poprvé vyzkoušet tolik oslavované Activity, nicméně můj dojem byl trošku pokažený ani ne snad hrou jako takovou, ale přehnanými ambicemi některých hráčů...:-/
 
 
V neděli...
se tradičně konají táborové závody v agility. Tentokrát byl mezi startujícími v kategorii Large začátečníci (doufám, že je to napsané správně) i Gerýsek s Liborem jako handlerem. A dařilo se jim, až na jednu nepovednou překážku, která je asi stála lepší umístnění, ale na bednu se přeci jen probojovali.
Kategorií bylo povícero, mezi štěňátky jsem fandila Gitušce (Granule Nireterrit), která s Martinem pálila jak o život a byli  zaslouženě nejlepší:-)
 
No a pak šlus, rozloučení a odjezd domů.
 
 
Svojanov nezklamal, bylo to zase fajn, potkali jsme staré známé, poznali nové známé (Wendy, Floris a koliátko Ailee, Marťa Konečná a její chlupato-krátkosrstá smečka,...). Stáně patří můj obdiv za to, jak i ve vysokém stupni těhotenství dokázala zajistit hladký chod a velice náročnou organizaci všech tří turnusů - takže jí přeji zdravého, pohodového a hodného Františka :-)
 
...............................................................................
 
Video z agi závodů 
 
Fotky: 
   
                                    

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist